Пятница, 21 Апрель 2017 14:00

Олександр Порохненко:"Зупинка нашого паротяга неможлива"

Головний тренер представника групи лідерів Вищої Ліги "КДПУ" (Кривий Ріг) Олександр Порохненко розповідає про перспективи своєї команди і висловлює сподівання, що Суперліга невдовзі повернеться до Кривого Рогу.

 

- До Топ-4 Вищої Ліги ще треба потрапити (посміхається – ред.)

- Так а ви ж у групі лідерів йдете?
- Ну, так, є таке. Хлопці зігралися. Наша команда у цьому складі існує вже другий сезон, усі гравці – з Кривого Рогу.

- У тому числі і Михайло Горобченко.
- Горобченко в нас вже не грає, зараз він гравець миколаївського "НІКО-Баскет". Взимку ще грав, а потім його переманив до себе Валентин Береснєв. Бо ж у нас фінансування відсутнє. Ось такі справи.

- А коли існував Кривбас, ви мали статус його другої команди?
- Саме так, але після відомих подій (31 січня заявили про припинення існування "Кривбасу" і той знявся зі змагань у Суперлізі Парі Матч – ред.) ми пішли в автономне плавання.

- І тепер вас підтримує Педагогічний Університет?
- Нас підтримує Федерація Баскетболу України.

- А ви якесь відношення до КДПУ маєте?
- Звісно, я там працюю вже 37 років, доцент кафедри фізичної культури та методики її викладання, і багато хто з хлопців там вчаться.

- Після того, як пішов Горобченко, хто складає кістяк команди?
- У нас кістяк команди становлять Євген Сергейчик, найрезультативніший гравець (15,7 очок за гру – ред.), Валерій Анісімов (найкращий за підбираннями 5,9 за гру – ред.), Дмитро Василенко, є інші здібні гравці. Скажу відверто, команда напрочуд рівна, не можу виділити навіть якихось лідерів, команда згуртована, усі хлопці криворізькі, орієнтовний вік від 18 до 24 років. Здебільшого це хлопці, яким 18-19 років.

- І вони вже боряться з такими старожилами Вищої ліги, як "Золотий Вєк", скажімо.
- Саме так. Команда дуже перспективна. І ми стараємося вижити в цій нелегкій ситуації нашій.

- Якщо команда перспективна, вона повинна мати майбутнє?
- Звісно, ми за пару років плануємо цим самим складом, якщо ми його збережемо, якщо нам вдасться витримати цей ритм і темп нашого життя, плануємо, що багато хто з них гратимуть у нашій команді у Суперлізі. Ми усе ж таки хочемо повернути до Кривого Рогу наш улюблений вид спорту на найвищому рівні.

- Є підстави сподіватися на це?
- Безсумнівно. Є ентузіасти, є ДЮСШ, які виховують гравців, у нас дві команди грають у ВЮБЛ, ми не зупиняємося і вважаємо, що зупинка нашого паротяга неможлива. Якби скрутно нам не було. І користуючись нагодою, хочу подякувати ФБУ і особисто її Президенту Михайлу Бродському за підтримку, за розуміння, що не кинули нас напризволяще.

- Найближчі матчі проводите вдома з рівненським БК-93 ШВСМ, плануєте зміцнити ваші позиції у групі лідерів?
- Прагнутимемо здобути дві перемоги, бо у Рівному ми їх двічі обіграли, чому б не повторити це у рідних стінах. Ми на це розраховуємо. Бо наше завдання – пробитися до Фіналу чотирьох.

- Хто на Ваш погляд виділяється?
- Складно відповісти на це запитання. Команди усі приблизно одного рівня, хто відпаде, сказати складно.

- А хто сильніший у цій п’ятірці?
- Я б віддав перевагу Говерлі, бо в цій команді зібрано шість гравців, які пройшли школу Суперліги. Тому я б віддав їх головування у Топ-4, скажемо так. А усі інші команди (Золотий Вік, Львівська Політехніка, КДПУ і Хімік-2 – ред.) боротимуться на рівних. І виділити якусь одну дуже складно.

- Які враження після матчів з Говерлою у цьому сезоні.
- Дома ми з ними зіграли 1:1 (26 березня виграли 69:65, днем раніше поступилися 57:96 – ред.). Дуже прийнятний результат. Першу гру провалили, а у другій виглядали набагато перенконливіше.

- Отже, можете грати з будь-якими командами у Вищій Лізі. А якщо відродиться команда Суперліги, то і Горобченко може повернутися?
- Він би залюбки повернувся до рідного міста, але усе залежить від фінансування. Розумієте, ми жодної копійки хлопцям не платимо, вони грають на ентузіазмі. І рік нічого не отримують. Тому він поїхав. Хлопцю треба вчитися, ще й фінасові проблеми наклалися. Нікуди б він не поїхав, якби мало місце фінансування.

- А чому ви не берете участь у Студентській Баскетбольній Лізі України? Ви ж педагогічний ВИШ представляєте?
- Ви знаєте, нам дуже складно брати участь у двох турнірах одночасно. Це по-перше. До того ж, знов таки, потрібно фінансування. Можливо на наступний рік ми і змагатимемося в СБЛУ, залежно від фінансових справ.

www.fbu.ua

Прочитано 287 раз Последнее изменение Пятница, 21 Апрель 2017 14:07

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Реклама

sudS sudsm